Menu

Påminnelse – Årsmöte 25/3

0 Comments

Här kommer en påminnelse om vårt gemensamma årsmöte på torsdag den 25/3 kl. 18.30.

Mötet sker helt på distans via Teams. Ni har fått länken till mötet på er mejl. När ni trycker på länken kommer ni att få välja hur ni vill ansluta till mötet. Ni kan välja mellan att ladda ner Teams-appen eller ansluta via er webbläsare. Det spelar ingen roll vilket ni väljer. Sedan ska ni ange ert namn och välja ljud- och videoalternativ och klicka på ”Anslut nu”. Ni kan behöva vänta lite i ”lobbyn” på att bli insläppta i mötet.

När ni väl är inne i mötet är det viktigt att ha mikrofonen avstängd när ni inte vill säga något. Om ni vill ha ordet räcker ni upp handen. Man kan också välja att skriva frågor i chatten.

Om ni har problem med att ansluta till mötet kan ni ringa Micke Holmberg i styrelsen på telefon: 0708-719844

Hoppas att vi ses på torsdag!

/Styrelsen