Menu

Styrelseinfo: Att göra på fixardagarna HT-20

0 Comments

Att göra på fixardagarna!

Nu är det dags för ”fixarvecka” på Tryde friskola. Den 8:e, 10:e och 12:e september (tisdag och torsdag kl. 17.30-20.30 och lördag 9-12).

Det är viktigt att ni kommer på den dag/de dagar, som ni har anmält er, så att vi vet hur många vi blir. Det är också viktigt att ni stannar hemma om ni har förkylningssymptom, att vi är noggranna med handhygienen och att vi håller avstånd till varandra.

Som vi skrev på anmälningsblanketten så måste alla barn stanna hemma och vi kan tyvärr inte bjuda på mat eller dryck… 🙁

Vi kommer inte att ha någon vanlig samling utan vi vill att var och en tittar på fixarlistorna och sen går direkt till den station som man är intresserad av. Saker kommer att ligga utlagda på rätt plats och de som är ansvariga för varje station kommer att ha reflexvästar på sig, så att ni vet vem ni ska fråga om ni är osäkra.
Här hittar ni fixarlistorna

Som vanligt blir vi jätteglada om ni tar med er verktyg och redskap av olika slag. Kom i oömma kläder! Vi håller tummarna för att vädret är med oss och för att alla är friska efter alla skolstartsförkylningar!

Vi ses i veckan! Tack på förhand! 🙂

Hälsar Styrelsen